Kaarel Simson

Olen lapsest saati leiutaja. Katkiste mänguautode juppidest uute masinate kokkupanemine oli minu kirg. Sellest kasvas ajapikku välja soov saada inseneriks. Jõudes välja teaduseni, avardus mu silmaring leiutamise viiside lõpmatuseni. Kuigi lõpetanud mehhatroonika ja tootmise juhtimise erialad Tallinna Tehnikaülikoolis, olen töötanud muuseumis, kinnisvaravaldkonnas ja energeetikas. Leiutanud.

Minu kogemus

Mu kindel siht on olnud mehhaanikainseneri töö, kui tänaseks olen sellest mööda kasvanud. Keskkoolist saati olen olnud seotud noorteorganisatsioonidega, nii liikmena kui juhina. See on mind tõmmanud kõrvale hammasratastest, sirklitest ja terasest. Pean lugu ja tänan soojalt oma pikaajalist tööandjat Metroserti, kus aastate vältel sain osaleda teadusprojektides üle kogu Euroopa, olla nõustajaks Keskkonnaministeeriumile, teha uuringuid ja koolitusi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile, olla toeks suurtootmistele ja selle kõige käigus igapäevaselt arendada ennast tasemeni, kus mu leiutajaind ei olnud enam piiratud terase ja integraalarvutustega, vaid lendas ühiskonna arengustrateegiate väljatöötamise kohal.
Ettevõtjana end proovile pannes sain aru majanduse põhiprintsiipide imelihtsast toimivusest. Mõistsin, mis on järjepidevus, kaine meel ja tõsine töö eesmärkide nimel. Minu jaoks ei ole võõras ühe päeva sisse mahutada koosolek ministeeriumis, keevitamine töökojas ja müügiläbirääkimised kliendi juures. Saadud kogemused on hindamatud ja loodan neid edasi anda paljudele.

Minu eesmärk

Olen võtnud endale aja, mil ma saan paika panna enda jaoks olulised tugipunktid – pere, kodu ja alles siis amet. Kolisin Lõuna- Eestisse ja võtsin kaasa oma üleeuroopalised kogemused, mille jagamine teistega on minu kodanikukohus. Usun, et vähemalt mõni neist kogemustest võiks luua väärtust neile, kellega suhtlen ja kes mu nõu vajavad. Kui Võrumaa metsade vahel on varasemalt suudetud toota tuumaelektrijaamade aparatuuri, siis miks ei võiks tööstus jõuda siinkandis taas vähemalt sarnastesse kõrgustesse? Või turism? Või loomemajandus?